دستگاه های سی ان سی ( CNC machine) سری پیشرفته ای از دستگاه های دستی قدیمی می باشند که قابلیت برنامه پذیری توسط کامپیوتر را دارا می باشند . امروزه دستگاه های سی ان سی ( cnc machines) در صنایع مختلفی ، کاربرد های متفاوت دارد که البته از اشاره بدان ها از حوصله ی این بحث خارج است .در این مقاله قصد بر این داریم به صورت کاملا کاربردی توصیفی از دستگاه های سی ان سی و کیفیت دستگاه های سی ان سی در بازار و قیمت دستگاه های CNC  داشته باشیم و راهنمایی باشیم در جهت خریدی بهتر ….

راهنمای خرید دستگاه سی ان سی چوب (دستگاه CNC چوب )

فاکتور های کلی خرید دستگاه CNC چوب

در خرید یک دستگاه سی ان سی چوب (دستگاه CNC چوب ) فاکتور هایی هستند که برای خریدار ارزش بالایی دارند که در زیر بدان ها اشاره می کنیم

۱- قیمت دستگاه سی ان سی چوب (دستگاه CNC چوب ) : قیمت تمام شده ی دستگاه cnc چوب در موارد زیادی مهمترین فاکتور قابل توجه برای بسیاری از خریداران دستگاه های سی ان سی چوب می باشد . و متاسفانه این فاکتور در مواردی می تواند تا جایی مهم واقع شود که فاکتور های دیگر را قربانی خود کند

۲- کیفیت و دقت کاری دستگاه سی ان سی چوب (دستگاه CNC چوب )کیفیت دستگاه های سی ان سی چوب فاکتوری است که از دید فنی و منطق به مراتب مهم تر از فاکتور قیمت می باشد. چرا که هیچ کس برای تنوع و تفریح ، ملیون ها تومان از سرمایه ی خود را که سالیان متمادی برای بدست آوردن آن وقت صرف کرده صرف خرید یک دستگاه سی ان سی ( که البته اگر قابل استفاده نباشد صرفا آهن پاره ای بیش نیست ) نمی کند . هرکسی برای بدست آوردن سودی بیشتر و موقعیتی بهتر در کاری که مشغول آن است شروع به سرمایه گذاری می کند و مقداری از سرمایه و گاها تمام سرمایه ی خود را صرف خرید یک محصول می کند . حال تصور کنید محصولی به نیمی از قیمت (عرف) خریداری کرده اید و پس از کار در یک بازه ی زمانی کوتاه هزینه های تعمیرات و نگهداری آن از قیمت تمام شده ی آن بالاتر زده و به صورت رسمی تر هیچ سودی برای شما ندارد . و یا در مقابل آن می توانید همان سرمایه ای را که صرف خرید این دستگاه کرده اید ، در کار دیگری سرمایه گذاری کرده و یا در بدترین حالت به دستان پر مهر شعب بانک های موجود در سراسر کشور بسپارید و از ۱۸- ۲۲ درصد سود آن ها مراحل سیر و سلوک راطی بفرمایید .

البته از این پاراگراف اشتباه برداشت نشود ، منظور صرفا خرید یک دستگاه سی ان سی با قیمت بالاتر نیست و هیچ دلیل محکمه پسندی هم وجود ندارد که اثبات کند که هر محصول گران بدون شک از کیفیت خوبی برخوردار است …. اما موردی که وجود دارد اینکه کیفیت به ساده گی به دست نمی آید و به طور قطع هزینه بر است ( لذا منظور خرید بهترین با منصفانه ترین قیمت است …)

۳- سهولت استفاده : سهولت استفاده از دستگاه های سی ان سی چوب ، دقیقا به اندازه ی قیمت ، کیفیت و دقت کاری دستگاه سی ان سی چوب اهمیت دارد . زیرا که تا وقتی شما و یا اپراتور شما نتواند از دستگاه سی ان سی چوب استفاده کند و سود آوری داشته باشد ، تفاوتی نمی کند محصولی که شما خرید کرده اید کیفیت و دقت کاری بالایی دارد و با قیمت گزافی خریداری شده است یا از سری دستگاه های دوست و همسایه ی محترم چینی مان می باشد ./

(اینجا می توان گریزی هم داشت به بحث خدمات پس از فروش و گارانتی و … اما اجازه دهید به این موارد در بخش تعهدات خریدار به مشتری اشاره کنیم …)

لذا ، دقت ، کیفیت ، سهولت استفاده و قیمت مهمترین فاکتور هایی هستند که می بایست در گام اول برای خرید دستگاه سی ان سی چوب مورد توجه قرار بگیرند .